اطلاعیه؛ پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی امسال برگزار نمی‌شود

جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی هر دو سال یکباره برگزار می‌شود و در نوع خود بزرگ ترین رویداد این حوزه محسوب می‌شود. این رخداد به دلیل همه گیری شیوع ویروس کووید 19 در سال جاری، برگزار نمی شود.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی هر دوره به ابتکار ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی برگزار می شود. این رویداد، بزرگ ترین گردهمایی تمام فعالان این حوزه اعم از فناوران، تولید کنندگان، محققین و صادر‌کنندگان به حساب می آید.  

علی رغم انجام اقدامات اولیه و برنامه ریزی های صورت گرفته، به دلیل شیوع ویروس کووید 19 و  عدم شفافیت وضعیت  بیماری کرونا در ماه‌های پیش رو، پنجمین دوره از این رویداد در سال جاری برگزار نمی شود.

ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد با برگزاری همایش‌های مجازی و تقویت ارتباط ساختاری میان مجموعه‌های فناور، شرکت های خلاق و دانش بنیان فعال در حوزه فرآورده های طبیعی و مراکز علمی و دانشگاهی،  فقدان این رخداد عظیم را جبران کند. تاریخ برگزاری این رویداد متعاقباً در سایت ستاد اطلاع رسانی می شود.

 

 

پایان پیام/33